Eterno

Eterno to manufaktura, która odnosi się z dużym szacunkiem do tradycji i natury.

Właściciele firmy postanowili podzielić się smakiem pysznych przetworów, które powstały na bazie ponad 100 letnich przepisów, przekazywanych w ich rodzinie z pokolenia na pokolenie. W każdym słoiczku chcieli odda smak i ciepło rodzinnego domu, cieszyć podniebiennie i dostarczyć porcję zdrowia i składników odżywczych.

Chodź najbardziej rozpoznawalnym produktem Eterno są cytrynki z rumem, obecnie w ich ofercie znajduje się szeroka gama owoców w syropie, wytrawnych przetworów, konfitur, miodów czy chrzanów.

Przetwory przygotowywane są ręcznie, domowymi sposobami, z owoców i warzyw, zakupionych od lokalnych rolników, dzięki czemu wspierają i promują regionalną żywność z Województwa Mazowieckiego. W przypadku cytrusów, kupowane są od rolników z nieskażonych przemysłem regionów świata – mających odpowiednie certyfikaty ekologiczne wskazujące na najwyższą jakość owoców.

Dla właścicieli Eterno ważne jest by ich produkty były smaczne ale i zdrowe, dlatego nie dodają konserwantów i sztucznych barwników.

Do pakowania przetworów używane są szklane słoiki i butelki, które można podać recyklingowi. Etykiety naklejane na słoiczki, drukowane są na papierze, który wykonany został z 5% odpadów jabłkowych z produkcji soku jabłkowego i 95% masy celulozowej.

Eterno, chcąc być przykładem dla innych, stara się funkcjonować zgodnie z zasadą zero waste. Wprowadzili w swojej manufakturze segregację odpadów, wykorzystują ponownie materiały, które można poddać recyklingowi, kompostują organiczne szczątki powstałe podczas produkcji przetworów. Postanowili także założyć własną uprawę owoców, warzyw oraz kwiatów miododajnych.

Obecnie produkty Eterno możecie znaleźć w naszych pudełkach prezentowych jak i w gotowych zestawach.

 

CLOSE
CLOSE