Winnica Cantina

Winnica Cantina została założona w 2006r. przez Mariusza i Karolinę Pacholaków, którzy z winiarstwem związani są od 1999r.

Znajduje się ona w Mozowie koło Sulechowa, w województwie lubuskim i obejmuje teren 3,3 ha.

Na tak rozległej powierzchni uprawiane są: Riesling, Pinot Gris, Bianca, Sauvignon Blanc, Hibernal, Rondo, Regent i Dornfelder. Wina powstają metodą tradycyjną, a zbiory odbywają się ręcznie.

Okolica, w której ulokowana jest Cantina, już w średniowieczu była obsadzana winną latoroślą. Winnice rozciągały się szerokim pasem od wsi Radowice, aż do wsi Podlegórz zapewniając dochód mieszczanom pobliskiego Sulechowa, a to wszystko dzięki łagodnemu mikroklimatowi, który sprzyjał uprawie winorośli.

Wina z Cantiny zdobywają nagrody i wyróżnienia na konkursach winnych. Pet-Nat Hibernal niefiltrowany unikat win musujących, zdobył złoto oraz tytuł Championa na targach w Poznaniu w 2022r. Hibernal z późnych zbiorów to “Wino warte zachodu” podczas II Lubuskiego Festiwalu Otwartych Piwnic w Zielonej Górze, który odbył się w tym roku w majowy weekend. Ta impreza przyniosła Cantinie łącznie 6 certyfikatów jakości.

W naszej ofercie znajdziecie pierwsze słodkie wino wytworzone w winnicy Cantina i jednocześnie dziewicze wino z gron Hibernal, na które winiarze z Cantiny czekali 16 lat, oraz jedno z pierwszych Sauvignon Blanc w Polsce!

 

CLOSE
CLOSE